Τελευταία Νέα:

Σύλλογος Δρομέων Υγείας Αλμωπίας : "Στα Μυστικά του Βάλτου" στην Κρύα Βρύση Πέλλας

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
3ος Ημιμαραθώνιος <<Στα Μυστικά του Βάλτου>> σήμερα Κυριακή 1/12 στη Κρύα Βρύση.

Με σύμμαχο τον πολύ καλό καιρό αρκετοί δρομείς από την Β.Ελλάδα ήταν εκεί.Ο Πολιτιστικός Σύλλογος <<Σωκράτης>> για ακόμη μια φορά διοργάνωσε έναν πολύ όμορφο αγώνα με 2 κύριες διαδρομές,του Ημιμαραθωνίου,των 5650μ και μια παιδικού 1000μ.Φέτος συνδιοργανωτής ήταν και ο ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας.

Ο Σ.Δ.Υ.Αλμωπίας ήταν εκεί 12 μέλη του ,τα οποία συμμετείχαν και στις 2 διαδρομές και ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους με απόλυτη επιτυχία.

Ιδιαίτερη αναφορά θα κάνουμε στην ΑΝΝΑ ΖΟΥΜΗ η οποία συμμετείχε στον αγώνα των 5650μ και κατέλαβε την 3η θέση της Γενικής και 1η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία.