Τελευταία Νέα:

Φωτορεπορτάζ: Νίκησε Ευκολότερα ο Αλμωπός Αριδαίας από ότι δείχνει το τελικό σκορ 2-0

Ποιο εύκολα νίκησε ο Αλμωπός Αριδαίας την Θύελλα Σαρακηνών από ότι δείχνει το τελικό σκόρ 2-0.
Σε όλο το παιχνίδι ο Αλμωπός είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ πολύ πιο νωρίς αλλά «έπεσε» στον πολύ καλό τερματοφύλακα Φιρινίδη που είχε κατεβάσει «ρολά»

Όλα αυτά μέχρι το 25 ‘ όπου ο Πέττας σούταρε δυνατά ο Φιρινίδης αποκρούει, η μπάλα χτυπά δοκάρι και επιστρέφει στους παίκτες του Αλμωπού όπου ο Μεντής την προωθεί στα δίκτυα.

Ο Λαφαζανίδης της Θύελλας αποβάλλεται στο 35’ με απευθείας κόκκινη λόγω αντιαθλητικού χτυπήματος σε παίχτη του Aλμωπού, νωρίτερα είχε δεχτεί κίτρινη για διαμαρτυρία.
 Στο β΄ ημίχρονο ο Αλμωπός Αριδαίας συνέχισε όπως και στο πρώτο ημίχρονο και στο 52 ο Κωστούλας με κεφαλιά κάνει το 2-0.

Συνθέσεις των ομάδων:

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ:  Μένιος, Μαγγίζης, Τριανταφυλλίδης, Μουντζούρης, Τζιμογιάννης, Ασλαμπάνογλου, Μεντής ( 83΄Ελευθεριάδης), Πέττας (80΄Προκοπίου), Κωστούλας, Γουώρτνεν ( 70΄Προύντσης) Ντόγος (62΄Καμπλιώτης)

ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ Φιρινίδης, Ουζούνης (78΄Γ. Θωμάς), Γεωργίου, Κούμπους, Πετρούσης , Ευφραιμίδης, Γαρύφαλλος, Μποζίνης (61΄Ιωάννου), τσόρμπας(39΄Μαντζανάς, Λαφαζανίδης, Γκέσιος (73΄Κάρτζιος)