Τελευταία Νέα:

Φωτορεπορτάζ από την νίκη του Αλμωπού Αριδαίας vs Απόλλων Πόντου

Επιτέλους νίκη για τον Αλμωπό Αριδαίας ο οποίος έπαιξε ουσιώδες ποδόσφαιρο και δεν το έβαλε κάτω ακόμη και όταν ο αντίπαλος προηγήθηκε με πέναλτι που ελέγχεται.
Μέχρι την φάση του πέναλτι οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πατήσει την περιοχή του Αλμωπού ο ποίος είχε χάσει τουλάχιστον 3 κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.

Μετά το γκολ της φιλοξενούμενης ομάδος ο Αλμωπός αντέδρασε σωστά και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και πήρε την ψυχολογία με το μέρος του.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στον Αλμωπό Αριδαίας όπου ήταν εξαιρετικός φτάνοντας εύκολα στην νίκη με 4-1.

Στο 40′ 0-1 Καλογέρης με πέναλτι . Στο 43′ 1-1 Μάνιος με προβολή. Στο 56′ 2-1 Λουσέρο με κεφαλιά. Στο 66′ 3-1 Λουσέρο και στο 91′ 4-1 Γκέσιος.