Τελευταία Νέα:

Φώτο: Χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εξάθλου Α ομίλου Κ16 από αθλήτρια του Ίκαρου Αλμωπίας

ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΞΑΘΛΟΥ Α ΟΜΙΛΟΥ Κ16.
Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ ΤΟΥΛΟΥΜΤΖΗ ΤΣΑΜΠΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Οι μικροί μας ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ το περασμένο διήμερο στο πανέμορφο γήπεδο της Ελευθερούπολης βάλανε τα δυνατά τους και πρόσθεσαν μια πανέμορφη αθλητική εμπειρία στο ενεργητικό τους!!!!

Πιο συγκεκριμένα:
Χρυσό Μετάλλιο και 1η θέση για την ΤΣΑΜΠΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ στο ΕΞΑΘΛΟ Κ16 με ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ 4.160 βαθμούς, στη πρώτη της συμμετοχή σε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ γεν.2007 και με επιμέρους επιδόσεις: 80μ εμ. 13.62 Μήκος 5.01 Ατομικό ρεκόρ Σφαίρα 9.45 Ατομικό ρεκόρ Ύψος 1.40 Ακόντιο 26.30 1200 4.36.43 Ατομικό ρεκόρ

Την 7η θέση κατέκτησε στο Ύψος η ΤΣΑΚΑΛΙΔΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ με άλμα 1.40 στην πρώτη της συμμετοχή σε μεγάλο αγώνα διότι είναι γεννημένη το 2008 και είναι από τις μικρότερες αθλήτριες της ομάδας.

Την 8η θέση στα 200μ με εμπόδια με επίδοση 34.19 κατέκτησε η ΠΑΥΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ η οποία συμμετείχε και στο τετραπλούν όπου κατέκτησε την 10η θέση με επίδοση 11.86.

Ακόμα μια μικρή της παρέας μας, η ΜΑΧΑΙΡΙΔΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ, κατέκτησε την 10η θέση στα 1200 με νέο ατομικό ρεκόρ 4.36.42 δίνοντας τον καλύτερο της εαυτό.

Η ΜΑΝΔΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ στα 200μ με εμπόδια κατέκτησε την 11η θέση με επίδοση 37.12. Συγχαρητήρια σε όλους και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στις μικρές της παρέας, οι οποίες μας προετοίμασαν για ΝΕΑ ΚΑΙ ΛΑΜΠΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Συνεχίζουμε με το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ20 ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σ/Κ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΤΟ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΝΟΓΛΟΥ ΙΣΑΑΚ ΣΤΑ 100μ.