Τελευταία Νέα:

ΙΚΑΡΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ: Επιδόσεις αθλητών

Ολοκληρώθηκε το Σάββατο 29-05-21 το διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ18 στα Γιαννιτσά και οι αθλητές μας κατέκτησαν 5 χρυσά🥇🥇🥇🥇🥇,1🥈 και 1 🥉!
Οι 12 αθλητές της ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ ΤΟΥΛΟΥΜΤΖΗ δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό και με νέα ατομικά ρεκόρ οι περισσότεροι, αναμένουν την συμμετοχή τους στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ18 και Κ16.
 ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:🥇🥇Η ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ, στα 100μ με εμπόδια με επίδοση 15.28 και ΕΝΑ ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ και ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ με επίδοση 5.50 στο μήκος.
🥇🥉Ο ΑΓΙΑΝΟΓΛΟΥ ΙΣΑΑΚ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ στα 100m με ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ 11.76 ΚΑΙ ΜΙΑ 3Η ΘΕΣΗ στα 200μ ΜΕ ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ 24.28.
🥇Ο ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ στις 6-7-8 Ιουνίου,πήρε μια ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΑ 400μ με 55.42 και ο ΤΣΕΓΝΕΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ στη ίδια κούρσα, κατέκτησε την 4 θέση 1.04.67.
🥇 Ο ΒΟΛΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ξεκίνησε την αγωνιστική ημέρα φέρνοντας γούρι στους συναθλητές του και ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΑ 400μ με εμπόδια και ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ 1.06.90.⭐
🥈 Η ΤΣΑΜΠΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΗΝ 2Η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ ΜΕ ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ 31.76 και την 19η θέση στο μήκος με 4.30.
Η ΠΑΥΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΝ 16Η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΚΟΣ ΜΕ 4.43.
Ο ΠΛΕΣΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ στα 3.000 κατέκτησε την 6η θέση  με επίδοση 11.46.21 ,η ΤΣΙΜΠΟΥΚΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ την 4η θέση με 13.00.82 και η ΑΛΙΚΗ ΠΛΕΣΚΑ την 5η θέση με 14.53.43.
Η ΤΣΟΚΑ ΤΡΑΙΑΝΗ ΣΤΑ 100Μ κατέκτησε την 26η θέση με επίδοση 15.04 και η ΜΑΝΔΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ την 25η θέση στο μήκος με επίδοση 3.45.