Τελευταία Νέα:

Αλμωπός Αριδαίας: Δεύτερο δείγμα θετικό (Φώτο)

Στο δεύτερο φετινό φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε η ομάδα μας στις Σέρρες με αντίπαλο τον τοπικό Πανσερραϊκό, αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 0-0.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και θύμιζε αγώνα πρωταθλήματος, με τις δύο ομαδες να δείχνουν μεγάλη θέληση και πάθος.

Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και θα μπορουσε να έχει πετύχει κάποιο τέρμα στις ευκαιρίες που δημιουπργησε, με τους Βασίλη Αμαραντίδη, Ραφαήλ Πέττα και Άγγελο Μουτζούρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, έγιναν αρκετές αλλαγές και παρά τις ευκαιρίες εκατέρωθεν δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ και ετσι τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Η εικόνα της ομάδας μας ήταν θετική, ο τεχνικός του Αλμωπού Αριδαίας | Λουτρά Πόζαρ κ. Γιώργος Τυριακίδης είδε αυτό που ήθελε, βγάζοντας τα δικά του συμπεράσματα.