Τελευταία Νέα:

Φώτο: Στις καθυστερήσεις κρίθηκε το ντέρμπι ΠΑΣ Ξιφιανής - ΑΣ Σεβαστεινά 2018 0-1

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο σημερινό ντέρμπι κορυφής , ανάμεσα στον ΠΑΣ Ξιφιανής και στον ΑΣ Σεβαστειανά 2018 .
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΠΑΣ Ξιφιανής όπου έχασε 3 ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ποιο δυνατά δημιουργώντας μεγάλη ευκαιρία όπου ο τερματοφύλακας Τσακίρης απέκρουσε και έσωσε την ομάδα του από το βέβαιο γκολ.
Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στην αποβολή του Μπέλιου στο 76' όπου ανέτρεψε παίχτη των Σεβαστειανών ως τελευταίος παίχτης.
Το γκολ για τα Σεβαστειανών ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Παπαδόπουλο.