Ψαράς έπιασε χταπόδι… τέρας στη Χαλκίδα – Εντυπωσιακή φωτογραφία
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_6hgv75bHWJLhzf_RO4oRTPHuWTYC8OMCyQvlU1T-NoTSSfVjTkXf9AmAPR4eetfg9FB0gGidmPA73GicKNLoonGQwVmPjSI5JVr9Porm0SQiwXm5GShHTAOG8NRHZHsrPVW1sWBvnYCySmSexRvkVzdzXd51RMvubBq4kKg5jPNlG7b7NSVOaUg-CcR_/s16000/xtapodi.webp)
Ένας άνδρας από την Εύβοια έχει κάθε λόγο να καμαρώνει, καθώς -όπως θα δείτε στη φωτογραφία που ακολουθεί- κατάφερε να πιάσει ένα χταπόδι… τέρας!
Πιο συγκεκριμένα, ψαρεύοντας στη Χαλκίδα κατάφερε να βγάλει στη στεριά ένα χταπόδι 12 κιλών!
Όπως θα δείτε στη φωτογραφία που δημοσιεύει το e-vima, με το μάλακιο στο χέρι απαθανάτισε τη στιγμή και πλέον ετοιμάζεται για νέες ψαριές στα νερά του Ευβοϊκού.
Η φωτογραφία ανέβηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και αμέσως έγινε viral, ενώ από κάτω στα σχόλια της ανάρτησης όλοι ρωτούσαν αν το πουλάει για να το αγοράσουν.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgsQMF5UY4jALKuvIGZe-ZKP_UgvXOEFGGbdMHzoXeFy2u6424wtdsqcnbLejExUDUuOqeMqTWaDqY4DRRawugupvxF_JPy5MQwGX45lv6ve4P1RKgepNCNEpLStXljqjMS-jEHs2guZWP-FXs1jD9A7vlpdCWc-gtVnhetTESVC582_oKR-YJV2oTvjP39/w609-h1282/xtapodi%20(1).webp)
-------------------------
To Almopia24.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές, καθώς αυτές εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη, σχολιαστή ή αρθρογράφο.